Bambusový aksamit

Bambusový aksamit - fenomén, který hýbe světem dámských látkových vložek, kojicích vložek i dětských látkových plen.  Je přírodní, sametově hebký, savý a antibakteriální. Ne nadarmo se mu přezdívá královský samet. Nyní ho budete znát i vy!

  Jedná se o přírodní materiál s nízkým vlasem (strukturou je hodně podobný syntetickému novorozeneckému plyši, který známe třeba z heboučkých "sametových" miminkovských dupaček) o vysoké gramáži (nemá tendenci řídnout oproti levnější, nízkogramážní variantě) a ve složení 60% bambus, 40% BIO bavlna. Má výborné savé vlastnosti a v kontaktu s dětskou pokožkou je hebký a příjemný. Je přirozeně antiseptický a antialergenní, což z něj dělá ideální materiál na výrobu dětské látkové plenky. Vydrží časté praní a při správné údržbě nemá tendenci hrubnout ani tuhnout.

Bambusový aksamit je naše malá velká plenková doména, protože jsme jedni z mála českých výrobců (ne-li jediní), kdo aksamit na plenky používá. Důvod bude nejspíše v tom, že s aksamitem se při výrobě celkově pracuje obtížněji, než s klasickým fleecem, nebo froté.

Vyšší pracnost a mírné nepohodlí při výrobě se ale bohatě vrátí na pohodlí miminka - a to je pro nás priorita číslo jedna. :) Už při prvním setkání s aksamitovou plenkou budete nadšení jeho jemností. Za to mohou tisíce krátce střižených vláken podobných novorozeneckému plyši. Bambusový aksamit je navíc antialergenní a antibakteriální, má vynikající savé vlastnosti a vlákno vydrží i časté praní. Navíc ho můžete mít jak v přírodním smetanovém odstínu, tak v zářivých pastelových barvách.

Bambusový aksamit jednoduše musíte zažít!

U nás najdete aksamit na kapsových plenách TADY 

 IMG_E4626