Intimně o intimkách

Obsah článku?

Jak se látkové intimky používají?

Jak o látkové intimky správně pečovat?

 

Už dávno neplatí, že na ženy, které používají látkové vložky, je pohlíženo jako na zvláštní alternativní bytosti. Právě naopak. Dnešní mladá generace má tendenci se více zajímat o dopady na životní prostředí, než tomu bylo v generaci našich rodičů a prarodičů. Ženám, které se rozhodnou pro látkové vložky patří velká poklona a my si moc vážíme toho, že takových žen v posledních letech prudce přibývá.

Ať už jsou Vaše důvody vyměnit jednorázové vložky za látkové čistě zdravotní, z důvodu odpovědnosti vůči životnímu prostředí, nebo finanční úspory, nemusíte mít z jejich použití vůbec obavy. Látkové intimní vložky nepotřebují o moc více péče, než kterou byste věnovala jednorázové nalepovací vložce.

Jak se látkové intimky používají?

Intimní vložky jsou vhodné pro každodenní pocit čistoty mimo menstruaci, pro velmi slabé špinění, nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. Vložka není nepropustná, není proto vhodná pro zachycení menstruačního krvácení. 

Jejich použití je velmi snadné. Jednoduše vložku vložíte do kalhotek, kojeneckým plyšem směrem k pokožce. Přehnete křidélka z boku přes lem kalhotek, jako jste zvyklá u klasických vložek a pod kalhotkami spojíte křidélka zapnutím do patentku. Vložka má dvě řady patentků pro docílení dvou šířek vložky. Podle šířky Vašeho prádla zvolíte i šířku vložky, aby perfektně padla. 

Pro použité vložky doporučujeme vyhradit si zvláštní koš na toaletu, nebo síťový uzavíratelný sáček umístěný do koše na prádlo (podobný sáček, který je určený na praní jemného prádla, aby se Vám vložky nerozutekly po celé pračce). Nám se nejvíce osvědčil síťový sáček vložený do malého zavíracího odpadkového koše umístěného vedle toalety. Před praním stačí vyndat síťový sáček s použitými vložkami z koše a celý jej pohodlně vhodit do pračky.  

Na čisté vložky si doma můžete vyhradit košíček, nebo box, který se bude hodit do Vaší koupelny, nebo toalety. Vložky tak budete mít vždy po ruce připravené k použití a Vašemu bytu bude malý diskrétní košíček slušet určitě víc, než barevná reklamní krabička s jednorázovými vložkami.

TIP do kabelky! Pokud budete chtít s intimkami vyrazit ven, skvěle Vám poslouží pytlíček na intimky - najdete ho TADY. Je speciálně navržený tak, aby pojal několik kusů intimek, které do něj skvěle padnou, je rozdělený dvěma kapsičkami na čisté a použité vložky a navíc je z nepropustného materiálu! Vybírat můžete z několika vzorů přesně podle Vašeho vkusu.

Jak o látkové intimky správně pečovat?

Použité vložky můžete skladovat jedním ze způsobů, které jsme zmínili výše, ale vždy je skladujte na sucho. Pokud by byly vložky silněji znečištěné, použitou vložku namočte do kbelíku s vodou těsně po použití pouze na nezbytně nutnou dobu, poté předeperte v ruce s mýdlem na skvrny. Vymačkejte přebytečnou vodu a před vhozením k ostatním použitým vložkám ji nechte uschnout. Nikdy neskladujte použité vložky ve vodě, nebo vlhku. Vlhké prostředí podporuje množení bakterií a tím by postupem času mohlo dojít k rychlejší degradaci přírodních textilií.

Při praní nepřekračujte teplotu 60°C, která je dostatečná ke zničení všech bakterií. Vyhněte se použití aviváže, která snižuje savost materiálů a může způsobit podráždění intimních partií. V případě potřeby přidejte do pracího cyklu stolní ocet, který funguje jako přírodní dezinfekce a změkčovač vláken. 

Intimky můžete bez obav sušit v sušičce. Naopak, budete nadšená, jak jsou vložky po sušení krásně hebké! Pokud budete chtít, můžete vložky i žehlit. Zvolte nejnižší až střední stupeň a vyhněte se kontaktu žehličky s patentky. 

A to je celé! Intimky nevyžadují větší péči, než přihození do pračky s prádlem. Bonusem pro vás může být dobrý pocit z vložek bez obsahu chemie, které jsou mnohem přátelštější k životnímu prostředí i k Vaší peněžence.

Nebojte se udělat krok lepším směrem. Slibujeme Vám, že jakmile zažijete nesrovnatelné pohodlí látkové vložky, už nikdy se nebudete chtít vrátit k chemicky navoněným a lepivým jednorázovkám. :)

 Začněte TADY a poskládejte si svoji látkovou sadu přesně podle sebe.