Jak ušetřit s látkovými plenkami

Jak ušetřit s látkovými plenkami

Chystáte se na příchod nového člena rodiny, nebo jen stále dokupujete plenky? A máte pocit, že se ten kolotoč nikdy nezastaví? Máme pro vás tipy jak ušetřit v případě dětských plenek. Budete se divit, jaké peníze by mohly zůstat ve vaší kapse.

 dsc_0281_optimized

Každý rodič se těší na své miminko a řeší, jak pro něj vše připravit, aby nic nechybělo a novorozeňátko se mělo jako v bavlnce. Kromě dětského oblečení, hraček, hnízdečka pro miminko, postýlky a mnoha dalších nezbytností, přichází otázka plenek. Mnoho rodičů jim nepřikládá v otázce šetření velkou váhu, protože je nikdy nekupují všechny najednou. Ale zkusili jste si někdy spočítat, kolik peněz stojí celé plenkové období vašeho dítěte?

V dnešní době zvyšujících výdajů na každodenní život, jsme se proto podívali právě na tuto oblast, kde by se dalo výrazně ušetřit. S jednorázovými plenkami totiž házíte peníze do koše. Doslova. Někdy je dítko rychlejší, jindy zase potřebuje více času pro přechod na období bez plenek. Proto pro výpočty počítáme s průměrným dvouletým plenkovým obdobím. Vytvořili jsme jednoduchou a přehlednou tabulku:

Jak ušetřit s látkovými plenkami

Ať počítáme, jak počítáme, s jednorázovými plenkami Vás jedno dítě přijde na přibližně 27.000 korun a s dalšími sourozenci se částka násobí. Dětské jednorázové plenky se zkrátka nepodědí.

Jak tedy ušetřit peníze v plenkování?

Úplně jednoduše. Pořiďte si látkové plenky. Není se čeho bát. Díky moderním materiálům, praktickým vychytávkách a nejmodernější technice zvládne látkování každý. Separační plenka pomáhá s odstraněním hovínka z plenky a o pomoci pračky a sušičky ani netřeba dlouho mluvit. I když se rozhodnete pro kombinaci jednorázových plenek, například na ven, a látkových na doma, poznáte ten značný rozdíl na vaší peněžence.

Zděděné plenky? Výhra v loterii!

Úplně nejvýhodnější variantou jsou poděděné čtvercové plenky, klidně ještě po vás. Rozhodně není třeba se jim vyhýbat, naopak. Jedná o kvalitní bavlněné plenky, které vydržely pravidelné vyvařování a žehlení. Úplný poklad. Čtverce pak už jen doplníte o několik svrchní kalhotek, aby se plenkový balík stal nepromokavý, separační plenky pro lepší manipulaci s obsahem plenky, a je to.

Plenková výbava vás poté vyjde takto:

Produkt

Množství

Cena za kus

Cena celkem

Čtvercové plenky

60

-

-

Svrchní kalhotky

5

396,-

1.980,-

Separační plenky

10

16,-

160,-

Celkem 2.140,-

Tato výbava vám vystačí zhruba na první půl rok života vašeho dítěte. V období, kdy začne víc čůrat, můžete výbavu rozšířit.

Vyšší level, batolecí level

Někdo zvládne látkování čistě se čtverci, nutno ale podotknout, že někdy mohou dítěti přestat stačit a museli byste přebalovat každou chvilku. Nebo můžete přejít na vyšší level. Tedy přidat kalhotkové plenky, vkládací plenky, nebo savé jádro PADs.

Plenkové výbava vás pak vyjde zhruba takto:

Produkt

Množství

Cena za kus

Cena celkem

Kalhotkové plenky

5

474,-

2.370,-

Vkládací plenky

5

139,-

695,-

Savé jádro PADs

5

132,-

660,-

Celkem 3.725,-

Sečteno podtrženo plenkové období počítané na dva roky vás s látkovými plenkami může vyjít zhruba na necelých 6.000 korun, což by vám u jednorázových plenek vyšlo přibližně na půl roku. U látkové plenky mají navíc mnoho dalších přidaných hodnot, ať už je to minimální odpad zatěžující životní prostředí, tak možnost výbavu využít i pro další potomky, nebo ji poslat dál v rodině, či ji prodat.

Nyní už je to jen na vás.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení