Péče o látkové tamponky

tamponky2

Látkové odličovací tamponky bodují u žen po celém světě a jejich popularita stále roste. Nejenže jejich použití snižuje množství odpadu v podobě jednorázových tamponků (a jejich igelitových obalů), ale také šetří Vaši peněženku - počáteční investice se Vám vrátí během krátké chvíle, pak už jen šetříte. Aby Vám tamponky dlouho a dobře sloužily, je potřeba o ně správně pečovat. Péče o ně je jednoduchá a zabere Vám méně času, než byste čekali!

Praní:

Tamponky perte na 60 stupňů Celsia. Nižší teploty nedoporučujeme, nedochází při nich dojít ke zničení všech bakterií a odumřelých kožních buněk. K praní používejte prací prostředek, na který jste zvyklí. Můžete do praní přidat prekarbonát sodný. Nepoužívejte aviváž, snižuje savost a zbytečně zatěžuje vlákna tamponků. Vřele doporučujeme prát tamponky v síťovém sáčku, nebudete je po vyprání hledat po celé pračce. :) Mnoho žen používá dva síťové sáčky, jeden na čisté a druhý na špinavé tamponky. V síťovém sáčku můžete dát tamponky z pračky rovnou do sušičky. Sušení v sušičce jim neublíží - naopak. Budou potom krásně hebké. Jednou za čas dopřejte tamponkům octovou lázeň, která přírodní cestou ničí bakterie a odstraňuje mikroskopické zbytky pracích prostředků a líčidel. 

Bez názvu

Jak na to octovou lázeň?

Tamponky vyperte klasickým způsobem a do lázně je dávejte ještě za mokra. Před máčením je vyndejte ze síťového pytlíčku. Připravte si mísu, do které nalijte 1 litr vody zahřáté na 80 stupňů Celsia a přidejte 2-3 polévkové lžíce octa. Použít můžete klasický kuchyňský ocet, jablečný ocet, vinný ocet. Tamponky nechte máčet 15-20 minut. Poté z nich vymačkejte vodu a přendejte do nádoby s dostatečným množstvím čisté teplé vody, kde je rukou důkladně properte od zbytků octa a dejte usušit. Po usušení dále používejte klasickým způsobem. 

Sušení:

Pokud nemáte k dispozici sušičkuTamponky po vyprání vyndejte z pytlíčku a vyskládejte je na plenu, nebo na ručník. Pokud chcete tamponky žehlit (není nutné), použijte mírný stupeň. Naše tamponky (kromě tamponků PADs) mají svrchní stranu s PUL zátěrem, žehličkou na vysoký stupeň byste tamponek spálili.

Bez názvu2

 
Používání: 

Tamponky používejte stejně, jako klasické vatové tamponky. Naneste svůj oblíbený produkt na tamponek a očistěte pleť jemnými krouživými pohyby. Froté pleť jemně masíruje, podporuje správné prokrvení pokožky a pleť zůstává zářivá a hebká.

 

Bez názvu3

53314571_292381311442982_2744106827921752064_n