Plenky s vlastními potisky. Jak se rodí?

Plenky s autorskými vzory uvedeme do prodeje 25.4.2022 v rámci Týdne opravdových plen

Miluji pocit, když do své tvorby dávám co největší část sebe. Věřím totiž, že je to na hotovém výrobku poznat a jsem ráda, když mohu radost předat i dál. Proto jsem se rozhodla začít si vzory na svoje plenky navrhovat a vlastnoručně malovat sama. Pod mýma rukama tak projde celá plenka od začátku do konce. Líbí se mi, že vzory a pleny jsou neokoukané, jsou to opravdové originály, které budete s radostí oblékat svému miminku a které nenajdete nikde jinde na světe. Tvořím v malých omezených kolekcích a dělám to záměrně. Díky tomu, že pro vzory nemusím najímat jiného umělce a platit mu za jeho práci, dává mi to velkou flexibilitu, což mi umožňuje mít nové vzory klidně každý týden podle mé chuti. :) 

Jak celý proces funguje?

Začíná to v mojí hlavě. Tam se rodí všechny náměty na ty nejhezčí vzory. Také se ráda inspiruji přírodou, zvířaty, věcmi kolem sebe i běžným životem a roční dobou. Zjistila jsem, že se stačí jen pozorně dívat kolem sebe a člověk začne vidět "neviditelné" kouzlo i v obyčejných věcech.


Poté beru do ruky tablet a to je ta chvíle, kdy se myšlenky v mé hlavě zhmotňují a přenáším je "na plátno". Ladím Každý tah "štětcem" k dokonalosti. Malby mívají i desítky vrstev a délka tvoření se odvíjí od složitosti - někdy jeden den, někdy celý týden.

Pokud maluji motiv na plenku, mám již předem přidaný střih své reálné plenky a přímo do něj maluji tak, jak motiv bude vypadat na ušité plence. Tuhle fázi si užívám. Mám ráda, když je vzor vtipně rozmístěn. Vzory maluji proti sobě, aby na oblečené plence žádný nebyl vzhůru nohama. Nebo menší vzory do míst, kde budou křidélka se suchými zipy, patentky, stínuji místa, kde budou gumičky. 

Pokud se jedná o pattern (tedy opakující se vzor na látce, který znáte z běžné metráže) je potřeba vzory seskládat tak, aby na sebe hrany navazovaly. Začínám pravidelným rozmisťováním jednotlivých vzorů na čtvercové plátno, které pak "rozstříhám", přeskládám a postupně doplňuji mezery a hrany tak, aby čtverec se vzorem navazoval a bylo možné jej opakovat při tisku na metráži.

Pokud je vzor hotový, odesílám jej do tiskárny. Tiskárny mají svoje pravidla co se týká formátu barev a formátu a velikosti celé kresby. Každá tiskárna má jiné technické požadavky a je potřeba se jim přizpůsobit. A pak už to nechávám na tiskárně a jen se těším na roli hotové látky, která ke mě dorazí domů. :) Dávám přednost českým tiskárnám a výrobcům látek, kde to nejde, tak evropským. Samozřejmostí jsou certifikáty pro nejmenší děti.

Okamžik, kdy látku fyzicky držím v ruce je pro mě znovu a znovu čistou radostí. Na látce vypadá vzor vždy jinak, než na tabletu, prostě JE TO TADY. :) Poté metráž nařežu a většinou ten samý den odchází k vám, mým milým zákazníkům, kdo máte vzor objednaný. 

V případě panelů na plenky to většinou nevydržím a utíkám k šicímu stroji, kdy nedočkavě ušiji první kus (a většinou se s ním pak kochám celý den). :) Pak už jen nafotit, vystavit a poté vypravit na cestu k vašim miminkům s úžasným pocitem, že jsem do plenky dala opravdu maximum ze sebe a hodně své lásky, péče, dovedností a pečlivosti. 

Plenky s mými vlastnoručně malovanými motivy na eshopu poznáte podle označení štítkem "autorský motiv".