Seriál Jak se stát mistrem v látkování

Díl třetí: Kalhotková plenka

Dnešní hlavní hrdinkou je kalhotková plenka. Představíme si její funkci, použití, i typy. U nás najdete jedinečné kalhotkové plenky s bambusovým aksamitem  – heboučkým materiálem, který nemá ve světě plenek konkurenci. Plenkové kalhotky jsou pak velmi příjemné nejen na omak, ale především pohodlné pro miminko.

Kalhotková plenka slouží jako savá vrstva, jejíž savost lze ještě zvýšit přidáním vkládací plenky. Savá vkládací plenka se snadno nacvakne pomocí patentky, a tak nehrozí její samovolné posouvání. Pro denní použití je dostačující krátká savá plenka, na noc je pak vhodné použít dlouhou vkládací savou plenku.

Použití plenky je velmi jednoduché. Stačí do ní přidat separační plenku  a obléct ji miminku. Separační plenka slouží jako stay dry vrstva, napomáhá odvodu tekutin od tělíčka a dodává pocit sucha. Zároveň je velkým pomocníkem při odstraňování stolice z plenky. Plenka v této fázi ještě není kompletní, neboť není nepromokavá. Je třeba přes ni dát svrchní vrstvu, tedy svrchní kalhotky.

Velkou výhodou plenky je, že nedělá velký zadeček a má úzký střih mezi nožičkama, což děťátku umožňuje volně se v plence pohybovat a nic mu nikde nepřekáží. Jemné gumičky okolo nožiček a na zádíčkách se přizpůsobí tělíčku dítěte a nezpůsobují nepříjemné otlaky. Kalhotková plenka je štíhlého střihu, takže perfektně sedne jak nejmenším miminkům, tak větším dětem, kterým nebrání v pohybu.

Plenkové kalhotky pro miminka šijeme ve dvou velikostech. Novorozenecké a jednovelikostní. Novorozenecké kalhotky jsou vhodné pro miminka od narození až zhruba do šesti kilogramů. Jednovelikostní plenky poté plynule navazují. Oba typy plenek ještě můžete přesně upravit svému miminku pomocí patentek, a tak dosáhnout maximální spokojenosti.

Vidíte sami, jak je to snadné. Nejvyšší čas kalhotkové plenky s aksamitem vyzkoušet.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.