Seriál Jak se stát mistrem v látkování

Díl čtvrtý: Svrchní kalhotky

V tomto dílu seriálu si posvítíme na svrchní plenku. Jak jsme si řekli už v prvním díle, jedná se o důležitou součást plenkové výbavy. Pokud se tedy nevydáte cestou plenek vše v jednom, o kterých jsme mluvili v druhém díle, bude se Vám jich několik hodit.

Nepromokavou vrstvu musíte vždy kombinovat se savou vrstvou. Tento systém pak můžete nalézt také pod názvem AI2 (All in two, neboli vše ve dvou), nebo SIO (Snap in one, volně přeloženo jako secvakni dohromady). Už podle těchto názvu poznáte rozdíl mezi AIO a AI2, neboť u plenek vše v jednom už žádné sestavování neřešíte.

Kalhotky jsou ušity z PULu, díky kterému nedochází k navlhnutí oblečení, a zároveň se jedná o prodyšný materiál. Membrány zajišťují vzdušnost, dětská pokožka tak může volně dýchat a nedochází k opruzeninám. Správný střih nebrání miminku ve volném pohybu a napomáhá přirozenému vývoji kyčlí.

Nespornou výhodou svrchních kalhotek je, že je nemusíte prát po každém přebalování. Pokud nejsou znečištěné, stačí je nechat vyvětrat. Kolikrát je můžete opakovaně použít bez vyprání, nejlépe poznáte vlastním nosem. Zkrátka když už nevoní, je čas je dát do pračky. Díky tomu, jich nepotřebujete takové množství. Stačí Vám 6 až 8 kousků na celé plenkovací období. Samozřejmě pokud zvládnete odolávat všem těm krásným vzorům, které se na trhu objevují.

Svrchní kalhotky můžete vyplnit několika způsoby.  Nabízí se klasické čtvercové plenky, které můžete skládat mnoha různými způsoby, kalhotkové plenky, savé jádro – dlouhé, krátké, tvarované, PADs nebo vícevrstvé vkládací pleny, tzv. prefoldy. Je jen na Vás, které varianta je pro Vás a miminko nejpohodlnější a nejpraktičtější.

Kalhotky šijeme jak v novorozenecké velikosti, tak v jednovelikostní, se kterou si vystačíte až do učení na nočník.

Praktickým pomocníkem na cesty je pytel na použité plenky, vyrobený také z PUL materiálu.

Nejvyšší čas doplnit si plenkovou výbavu, co říkáte?

Sledujte nás také na Facebooku  a Instagramu.