Seriál Jak se stát mistrem v látkování

Díl první: Začínáme

Ještě dřív než se vůbec ocitnete v očekávání, sesype se na Vás spousta informací a reklam na potřeby pro miminko, které určitě potřebujete. Od lahviček, přes dudlíky, odsávačky, až po různé druhy kosmetických přípravků. Nakonec ale zjistíte, že to hlavní, co miminko potřebuje je Vaše láska a blízkost. A k tomu pár drobností, aby bylo dítě v pohodlí. Jako třeba látkové plenky.

 

Používání látkových plen je už dnes úplně jiné, než bývalo dřív. Není se čeho obávat, žádné vyvařování plen na Vás nečeká. Je to jednoduché a ušetříte spoustu peněz. Látkové plenky jsou navíc plné krásných a roztomilých vzorů, které si zamilujete.

Jak to celé funguje?

Pro látkování potřebujte vždy dvě základní vrstvy – savou a nepromokavou.  Savou vrstvou mohou být kalhotkové plenky, beránek mini, vkládací plenky či klasické bavlněné čtverce. Nepromokavou vrstvu tvoří svrchní kalhotky nebo kapsové plenky. Nejjednodušší verzí jsou plenky vše v jednom (AIO – All in one), kde jsou obě vrstvy dopředu zkompletovány. Použité plenky zbavíte hrubých nečistot a skladujete nasucho v uzavíratelné nádobě. Poté všechny části jednoduše vyperete, doporučuje se teplota 60 stupňů, aby došlo ke zničení bakterií. Pračku je dobré nepřeplňovat, aby se plenky praly v dostatečném množství vody.

Na co se můžete těšit v příštím díle?

V příštím díle našeho seriálu Jak se stát mistrem v látkování si posvítíme na plenky vše v jednom AIO.

 

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.