Příběh Little Lil

 

Jmenuji se Verča a jsem majitelkou firmy Little Lil - látkové pleny, kterou jsem založila v roce 2018, šití je ale mým koníčkem už dlouhou řau let. Vzpomínám si úplně jasně na svůj první šitý výtvor - byla to vycpaná želvička z fleecu, šitá v ruce, bylo mi tehdy asi 6 let. Do té doby (i potom) jsem sedávala u stroje na klíně mojí mamince, kterou šití také vždycky bavilo (což podědila zase po svojí mamince, mojí babičce).IMG_E4938

K miminkům a všeobecně k výrobkům pro ně mám blízko i z trochu jiné strany díky tomu, že jsem vystudovala Porodní asistenci na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Nad látkovými plenkami jsem začala spolu s mým manželem přemýšlet před narozením naší první dcery - mě nadchla minimalizace odpadu oproti papírovým plenkám a nepřeberné možnosti přebalování včetně veselých vzorů, manžela zase finanční úspora a žádná starost tahat každý měsíc balíky plen ze supermarketu.

Jednou se mě zeptala kamarádka, proč vlastně plenky také nešiji, když je sama používám a šití je můj koníček? A tak vznikla první plenka s rybičkami (kterou mám nostalgicky ve výbavě dodnes a pořád je v oběhu :). Následovalo založení obchodu na Facebooku, dále pak eshopu, zdokonalení a vylapšování střihu, materiálů a potupu výroby. Z každé maminky, která si ke mně přijde vybrat plenku mám neskutečnou radost, s každým kouskem se doma při výrobě "mazlím", aby byla spokojenost na straně malých uživatelů i jejich rodičů co nejvyšší.

Záznamy nebyly nalezeny...